Wiesław Pawełczak

Studia medyczne na Wydziale Lekarskim ukończył w 1981 roku w Lublinie. Po ukończeniu Lekarskiego Stażu Podyplomowego w 1982 roku rozpoczął pracę jako Młodszy Asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim im. Dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie. W kolejnych latach kształcił się i specjalizował w zakresie chirurgii uzyskując tytuł specjalisty z chirurgii ogólnej. Owocem jego pracy zawodowej było m. in. wprowadzenie po raz pierwszy w województwie częstochowskim nowoczesnych zabiegów małoinwazyjnych z zakresu laparoskopii (laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego i nowe metody mikrochirurgiczne operacji żylaków kończyn dolnych).

Odbył liczne kursy w wysokospecjalistycznych ośrodkach klinicznych w Polsce i Niemczech (Flörsheim am Main). Jest autorem licznych prac naukowych z zakresu epidemiologii i leczenia żylaków kończyn dolnych.

LEKARZ DOMOWY jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, który funkcjonuje w Częstochowie od 1992 roku. Założycielem firmy jest lek. med. Wiesław Pawełczakspecjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny ogólnej.