Poradnia chorób wewnętrznych

Poradnia chorób wewnętrznych Częstochowa

Poradnia chorób wewnętrznych (potocznie "interna", "poradnia internistyczna") zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób układów: krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowego, krwiotwórczego, narządów wydzielania wewnętrznego oraz chorób przemiany materii i chorób układu ruchu. Lekarz internista pierwszy podejrzewa lub rozpoznaje u pacjenta chorobę i kieruje do odpowiedniej specjalistyczej poradni w celu weryfikacji zaproponowanego leczenia, lub jego modyfikacji.

Lekarze interniści najczęściej spotykają się z różnego rodzaju infekcjami, zakażeniami, przeziębieniami, bólami brzucha, bólami głowy, bólami gardła, które są stosunkowo łatwe do leczenia. Pacjenci, nie potrafiąc zlokalizować bądź ustalić swoich dolegliwości, powinni ze swoimi problemami przede wszystkim trafić
w pierwszej kolejności do lekarza chorób wewnętrznych, który po zebraniu odpowiedniego wywiadu i badaniu przedmiotowym leczy go sam lub kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Jeżeli masz jakiekolwiek drobne, dokuczliwe objawy nie bagatelizuj ich. Przecież wiesz, że będzie gorzej. Przy dzisiejszych możliwościach ta niewielka chęć z Twojej strony poprawi bądź uratuje Ci życie. Jak pojawiają się jakiekolwiek oznaki, które wcześniej nie miały miejsca - warto kontrolnie chociaż skonsultować się z lekarzem internistą. W ramach poradni chorób wewnętrznych realizuje się przede wszystkim konsultacje internisty, podstawowe badania analityczne, biochemiczne, bakteriologiczne, hematologiczne, diagnostykę radiologiczną, badania EKG oraz USG (jamy brzusznej, tarczycy, tkanek miękkich, jąder, piersi), szczepienia ochronne (WZW typu B, grypa).

...

Terminy przyjęć specjalistów tej poradni

Specjalistasortuj malejąco Terminy przyjęć

Ciastowska Aneta

Czarnuch-Barszc...

czwartek:
8:00-11:00
Obrazek użytkownika Czarnuch-Barszcz Iwona

Kozielewska-Kow...

wtorek:
8:00-11:00
środa:
8:00-11:00
Obrazek użytkownika Kozielewska-Kowalska Anna

Pawełczak Wiesław

poniedziałek:
8:00-12:00
wtorek:
8:00-12:00
środa:
8:00-12:00 , 15:00-17:00
czwartek:
8:00-12:00
piątek:
8:00-12:00
Obrazek użytkownika Pawełczak Wiesław

Łazorko-Piega M...

środa:
16:00-19:00
Obrazek użytkownika Łazorko-Piega Małgorzata